laskarMUC

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SUMBER INSPIRASI dan INFORMASI

cak
solihin
zull
Asmidar
8 posters

KENANGAN YG XDPT DILUPEKAN..

Asmidar
    Asmidar
    PROTON PESONA 1.6
    PROTON PESONA 1.6

KENANGAN YG XDPT DILUPEKAN.. Empty KENANGAN YG XDPT DILUPEKAN..

Post  Asmidar Thu Jul 30, 2009 5:33 pm

Korang musti bnyk kenangan yg xdpt dilupekan kan3?share la..aku tukang nyampuk..

Last edited by Asmidar on Wed Aug 05, 2009 11:47 am; edited 2 times in total
    zull
    zull
    PROTON SAGA
    PROTON SAGA

KENANGAN YG XDPT DILUPEKAN.. Empty Re: KENANGAN YG XDPT DILUPEKAN..

Post  zull Thu Jul 30, 2009 5:44 pm

apa da asmidar...topik pun salah..huhuhu
    Asmidar
    Asmidar
    PROTON PESONA 1.6
    PROTON PESONA 1.6

Post  Asmidar Thu Jul 30, 2009 5:45 pm

hahahah..lantak laa..janji org pahamm..xpun, ko betulkan..boleh?

Last edited by Asmidar on Wed Aug 05, 2009 11:46 am; edited 1 time in total
    solihin
    PROTON G2 1.6
    PROTON G2 1.6

Post  solihin Sat Aug 01, 2009 1:58 am

kenangan..jap aku kenangkan jap..eeemmmm... Rolling Eyes
    solihin
    PROTON G2 1.6
    PROTON G2 1.6

Post  solihin Sat Aug 01, 2009 2:30 am

Budak2 yg lahir pd thn 80an mesti ingat
    mase skola rendah dulu:

- kat skola ade salesman jual buku
    cerita. ari ni bg list, esok mintak duit
    beli walaupun cerita buku tu dah tau.
    salesman susu pon camtu gak.

- kat library, budak2 mmg baca buku tp
    just tengok gamba je. bile ade program
    Nilam, sebok semua nak pinjam buku.

- RMT kat skola mkn x best, tp yg
    berduit pon join RMT, x phm....

- pakai pensel box yg bole bukak dpn
    blkg, pastu ade sharpener kat tgh2 die.

- main lwn pemadam, syg nak guna utk
    padam. padahal itu fungsi sbnr, utk padam!

- pakai pembaris yg bergerigi, kat dlm
    ade air pastu ade bende berkilat dlm air tu.

- cikgu pakai pembaris kuning pjg. Ade
    pemegang kat tgh2 tp x penah nmpk cikgu
    pgg pon kat situ.

- bulu ayam jd ramping krn sering
    dijadikan rotan.

- time pendidikan seni, lukis sume boleh
    tp bile time kaler sume hampeh. ade gak
    buat anyaman pakai kertas warna, kolaj
    la, ape la...

- main game 2D. super contra, super
    mario, street fighter, sume pakai tape.

- jam tgn Boy London jd idaman, sbb bole
    tuka2 kaler ikut suhu n cuaca.

- takut BCG tp lepas inject poyo la pulak...

- balik skola beli JoJo xpon Dendang.
    Tora pon best gak. Beli se mata2 nak
    mainan, coklat die x mkn pon.

- Kasut berlampu kat tapak, yg iklan die
    kat tV bole tembak alien tu...

- Siri kartun; power rangers, ultraman,
    transformers, ninja turtles,
    Thundercats, maskman, Gaban dan mcm lg.

jgn lupe sume ni sbb zaman skrg budak2 x
    smpt lyn bende2 ni. kite akan sentiasa
    berubah, cume asal-usul kite yg
    permanent. huhu~
    cak
    cak
    PROTON G2 1.6
    PROTON G2 1.6

KENANGAN YG XDPT DILUPEKAN.. Empty kenangan yang tak boleh dilupakan

Post  cak Sat Aug 01, 2009 9:32 pm

macam2la...tapi yang paling best ni aku nk citer..bace eh..
    impian aku nak menawan gunung kinabalu..bulan12,2008 tercapai hasrat yang dh lame terpendam..best banget bah...aku puas hati sangat g sn ms tue..byk memori yang xdpt dilupakan,aku syorkan korang g la sn... cheers

aku g ngan rombongan rakan sekampus aku..yg g tu ade r dlm 20org++ camtu..
    nek air asia jerk..perjalanan lbh kurang 2jam setengah lbh cmtu r..smpai kt sn ktorang tunaikan ape yg patut dulu then trus gerak ke tempat nak daki gunung tue..nek bas lbh kurang 4jam cmtu kitorang smpai tempat yang dituju then menginap kat hostel yg disediakan...
    keesokan paginyer,selepas breakfirst kami bergerak untuk memulakan perjalanan mendaki gunung..penat seh..tapi bebaloi la..xdpt digambarkan..
    lebih kurang 6-7jam cmtu sampai tempat menginap kat atas..sejuk giler..
    pegang air dia menggigil jer..tapi untuk menjaga kesihatan kenala mandi gak..
    keesokannyer kul 2pg cmtu bergerak ke lows peak iaitu puncak tertinggi di asia tenggara nieh...memang penat tak tau nk citer cuz sejuk+plus gunung yg curamnyer+kekurangan oksigen kt atas tue..memang adventure la...
    dlm kul 7pg smpai kt puncak...rs xnak turun jerr...yelar penat smpai lenguh2 kaki..rs xnak trun smpai biler2..tapi byk lg komitken len tggu kt kampus n hidup ini..kenelah turun gak..rs lenkali nk g nek helicopter lak g kt atas tue...
    then smpai kt bwh g kolam air pns rendam kaki,then gerak ke pekan kk duk kt hotel.sebelum blk tue sempat shopping dulu belikan buah tgn tuk keluarga dan rakan2..kul 5ptg lebih dh gerak ke semenanjung...selamat tinggal k.k..

Last edited by cak on Sat Aug 01, 2009 10:05 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : complete)
    Hanisah
    Hanisah
    PROTON SAGA
    PROTON SAGA

Post  Hanisah Mon Aug 03, 2009 10:31 am

kenangan..??
    hmm..bg aku yg plg aku xleh lupekn adalah digelar super model time kt skola dlu..nk ckp pahit pn bole..manis pn bole..hahaaaaaa..
    solihin
    PROTON G2 1.6
    PROTON G2 1.6

Post  solihin Tue Aug 04, 2009 12:31 am

Hanisah wrote:kenangan..??
    hmm..bg aku yg plg aku xleh lupekn adalah digelar super model time kt skola dlu..nk ckp pahit pn bole..manis pn bole..hahaaaaaa..

Super model kew?.. scratch kekekekeke..
    ikhwan
    ikhwan
    PROTON WIRA 1.3
    PROTON WIRA 1.3

Post  ikhwan Tue Aug 04, 2009 1:28 am

solihin wrote:
    Hanisah wrote:kenangan..??

Super model kew?.. scratch kekekekeke..

super model pun super model laaaaaa
    Hanisah
    Hanisah
    PROTON SAGA
    PROTON SAGA

Post  Hanisah Tue Aug 04, 2009 10:31 am

ala..nape ckp psl aku jer..korg pn sure de kenangan yg xdpt dilupekn..tul x mida?haha..
    rusdi
    rusdi
    PROTON PESONA 1.6
    PROTON PESONA 1.6

Post  rusdi Tue Aug 04, 2009 2:56 pm

hahaha.. tu korang yer.. ni zaman skola rendah n zaman aku dolu2..

masa aku skola rendah aku nakal sangat2. Selalu tak g skola sbb tu skarang tak berapa cerdik, kalau tak dah dapat 38A1 dah.

Masa skola rendah aku ngan kawan2 dok baling batu bata kat air bertakung depan kantin, tetiba murugayah (cleaner skola merangkap staff disiplin sendiri lantik) sergah. Aku toleh la blakang, tengok dia datang n dia panggil aku, aku toleh depan lak sumer kawan aku dah lesap. Ciloko korang tinggal aku, maka kene la aku beberapa das rotan.

Masa skola agama lak. Aku baru daftar untuk darjah dua, masa ni ramai la kawan2 yang tak kenal sangat. Ada la sorang mamat nieh suker buli aku, aku pun berdendam la. Masa dia berlari kat sebelah meja aku, aku hulurkan kaki...... bedebab... dia tersungkur. Aku pun buat2 tanyer, "eh..knp leh jatuh.." padahal aku yang sadung kaki dia...hahahahaha... nama budak tu khairudin...hahahah...

Masa darjah tiga. cikgu ajar la subjek bahasa melayu n ada kuarkan satu istilah nieh iaitu nafkah batin. Aku n kawan lelaki yang bongok nieh (sbb belum baliq)dok terpinga2 tak tau aper. Yang budak pompuan depan aku dok gelak2... sampai sekarang aku ingat nama budak pompuan nieh. (Nur jannatul)hahahahaha..

masa skola rendah aku suker subjek komputer sbb nak main game jer...hahahahahaa...

Tiap subjek muzik n pendidikan seni aku selalu kene denda sebab tak bawak alat seni (bendi la, kentang la, berus la, colurwater la...)(recorder) jugak tak bawak..hahahahahah..

Benda paling seronok masa skola rendah ialah..... kringgggggg... bunyi loceng sbb nak rehat...hhuhuhuhu..

masa skola rendah dulu aku suker melukis. Masa darjah satu aku lukis pemburu nak tembak burung, tapi semut selamatkan burung ngan gigit kaki pemburu. start dari tu aku pandai lukis...hihihihihi...

Aku tak suker subjek math, hari2 telinga kene cubit guna kuku....sakit wooo... ada yang berdarah..

Ada sekali aku kurang hajar ngan sorang ustazah nieh. Ssampai sekarang aku rasa bersalah jer, n kalau aku jumpe aku nak mintak maaf n nak mintak ustazah tu denda aku balik...

Aku ingat lagi masa aku ponteng skola. Masa tu dah pandai bawak moto, maka aku round2 kat kg aku. Esoknyer aku kene panggil ngan cikgu sbb dia nmpak aku round2 ngan riaknyer. Cikgu tu siap halau aku lagik dari kelas sbb ponteng..hahaha..

Skolah petang lak... masa darjah 4. Sepatutnya skola habis kul 5.. tapi ngan samseng nyer aku ngan kawan2 aku kuar kul 4.3 sbb nak tgk satri baja hitam n gaban..hahaa...

Masa darjah empat jugak aku tgk budak2 perempuan sumer tinggi dari aku, siap berpuak2 lagi konon dah beso la. Skarang nieh aku jumper dorang balik, alahai...sumer kecik2....hahaha bantut...

Bila hari sukan, aku ngan kawan2 yang bongok nieh suker tgk prm yang dah baliq lari..hahahahahahaha.....
    Asmidar
    Asmidar
    PROTON PESONA 1.6
    PROTON PESONA 1.6

Post  Asmidar Wed Aug 05, 2009 10:49 am

heheheh..bese la, nisah mmg gitu la..nk buek camne..

Assol, ko hengat ek dri dlu sampai sekarang kenangan2 tersebut..penselbox la, susu la, rmt la..

hahhaha..siot jerk kenangan ko rusdi...apasal ko suke tengok budak perempuan yg da baligh lari?xpaham aku....
    rusdi
    rusdi
    PROTON PESONA 1.6
    PROTON PESONA 1.6

Post  rusdi Wed Aug 05, 2009 2:20 pm

tu bukan kenangan dia la.. tu dia ambik dari email..... cam aku tak penah baca... yg aku nyer tu ori...

emmm.... hahahah lu pikir la sendirik sbb aper asmidar...
    solihin
    PROTON G2 1.6
    PROTON G2 1.6

Post  solihin Thu Aug 06, 2009 11:28 am

rusdi wrote:tu bukan kenangan dia la.. tu dia ambik dari email..... cam aku tak penah baca... yg aku nyer tu ori...

emmm.... hahahah lu pikir la sendirik sbb aper asmidar...

betul3x...tapi memang betul kan..kita kongsi ramai2..
    *sebab rushdi ni pemalu orgnya..kecik2 dulu la..skrng,dia dah tak lari..."takmoh..takmoh..takmoh"..kekekeke Laughing
    wan_w0f0
    wan_w0f0
    PROTON BLM 1.3
    PROTON BLM 1.3

KENANGAN YG XDPT DILUPEKAN.. Empty Kenangan

Post  wan_w0f0 Mon Aug 10, 2009 12:56 pm

Salah satu pengalaman mengerikan yang tidak dapat dilupakan oleh seorang insan yang bergelar lelaki adalah bersunat! Untuk menjadi seorang lelaki yang sejati, setiap daripada kita wajib melalui detik-detik yang mencemaskan. Aku takdelah rasa gerun sangat sebab aku sendiri yang offer nak bersunat (ces!! Yela tu…) Abih je peksa akhir tahun, aku blik kampong trus. Bapak aku kata ala kampung syahdu skit rasenyer dari klinik. Aku pun mentah lagi cairla ngn ayat bapak aku tu.

Malam sebelum aku nak disunatkan di masjid. Aku di jamu ayam panggang. Kata mak aku dalam tempoh berpantang tak boleh makan ayam , nanti ‘anu’ lambat naik. So, aku ikutlah cakap mak. Bapak aku plak berceramah mengenai alam dewasa.

Pagi esoknya, bapak aku hantar aku ke masjid. Kat situ ramai betul geng-geng sekampung. Aku ingat lagi, nombor giliran aku adalah nombor 4. Tengah sabar menunggu, terdengarlah raungan yang maha dahsyat dari dalam bilik. Aku terus cuak beb! Aku tengok budak tu keluar sambil nangis-nangis.

Bila sampai turn aku, bapak aku bawa aku masuk bilik. Dalam tu ada seorang doktor dan nurse. Nurse tu suruh aku baring atas meja. Kemudian doktor tarik kain pelikat aku dan dia pun cucuklah ubat bius di sekeliling ehem-ehem aku tu. Aku rasa proses bersunat tu tak lama sebab aku dapat rasa benda sejuk mengalir kat celah kelangkang aku. Aku sempat jenguk, tengok aku dah pun selamat di sunatkan.

Bila dah selesai semua proses bersunat, aku pun keluarlah dengan bangga sambil berjalan mengangkang dan tangan pula pegang dibahagian depan kain pelikat. Abah aku pun bawa aku balik naik motor. Naik motor tu, selamba je aku duduk atas motor.

Sampai umah, aku tengok mak aku dah sediakan tempat khas untuk aku. Siap ada mainan brick game ( famous game ni masa tu.. ) Makanan time tu simple je. Mak aku siap tangguk anak ikan haruan untuk aku telan hidup-hidup. Kata mak aku, anak ikan haruan ni memang bagus.

Aku ingat lagi kenangan lucu bila aku rasa kejang aje, mak aku datang ketukkan tempurung jantan kat kepala lutut kaki aku. Kemudian, sekali-sehari ehem-ehem kena perasap dengan kemenyan untuk kasi kering (tu keja nenek akula).

Macam aku cakap tadi , pengalaman berharga macam ni sekali je dalam seumur hidup kita.Jadi , kita kena berbangga menjadi lelaki sejati. Akulah lelaki sejati. lol!
    Asmidar
    Asmidar
    PROTON PESONA 1.6
    PROTON PESONA 1.6

Post  Asmidar Mon Aug 10, 2009 1:14 pm

wan_w0f0 wrote:Salah satu pengalaman mengerikan yang tidak dapat dilupakan oleh seorang insan yang bergelar lelaki adalah bersunat! Untuk menjadi seorang lelaki yang sejati, setiap daripada kita wajib melalui detik-detik yang mencemaskan. Aku takdelah rasa gerun sangat sebab aku sendiri yang offer nak bersunat (ces!! Yela tu…) Abih je peksa akhir tahun, aku blik kampong trus. Bapak aku kata ala kampung syahdu skit rasenyer dari klinik. Aku pun mentah lagi cairla ngn ayat bapak aku tu.

Malam sebelum aku nak disunatkan di masjid. Aku di jamu ayam panggang. Kata mak aku dalam tempoh berpantang tak boleh makan ayam , nanti ‘anu’ lambat naik. So, aku ikutlah cakap mak. Bapak aku plak berceramah mengenai alam dewasa.

Pagi esoknya, bapak aku hantar aku ke masjid. Kat situ ramai betul geng-geng sekampung. Aku ingat lagi, nombor giliran aku adalah nombor 4. Tengah sabar menunggu, terdengarlah raungan yang maha dahsyat dari dalam bilik. Aku terus cuak beb! Aku tengok budak tu keluar sambil nangis-nangis.

Bila sampai turn aku, bapak aku bawa aku masuk bilik. Dalam tu ada seorang doktor dan nurse. Nurse tu suruh aku baring atas meja. Kemudian doktor tarik kain pelikat aku dan dia pun cucuklah ubat bius di sekeliling ehem-ehem aku tu. Aku rasa proses bersunat tu tak lama sebab aku dapat rasa benda sejuk mengalir kat celah kelangkang aku. Aku sempat jenguk, tengok aku dah pun selamat di sunatkan.

Bila dah selesai semua proses bersunat, aku pun keluarlah dengan bangga sambil berjalan mengangkang dan tangan pula pegang dibahagian depan kain pelikat. Abah aku pun bawa aku balik naik motor. Naik motor tu, selamba je aku duduk atas motor.

Sampai umah, aku tengok mak aku dah sediakan tempat khas untuk aku. Siap ada mainan brick game ( famous game ni masa tu.. ) Makanan time tu simple je. Mak aku siap tangguk anak ikan haruan untuk aku telan hidup-hidup. Kata mak aku, anak ikan haruan ni memang bagus.

Aku ingat lagi kenangan lucu bila aku rasa kejang aje, mak aku datang ketukkan tempurung jantan kat kepala lutut kaki aku. Kemudian, sekali-sehari ehem-ehem kena perasap dengan kemenyan untuk kasi kering (tu keja nenek akula).

Macam aku cakap tadi , pengalaman berharga macam ni sekali je dalam seumur hidup kita.Jadi , kita kena berbangga menjadi lelaki sejati. Akulah lelaki sejati. lol!

Siap hengat nombo giliran lg..kalu tnye nombo giliran spm pun sure xhengat...name klinik tuh hengat x?
    rusdi
    rusdi
    PROTON PESONA 1.6
    PROTON PESONA 1.6

Post  rusdi Mon Aug 10, 2009 2:42 pm

wah... dasyat kat kg yer... siap asap2 lagik.. aku takde la sampai asap2... best jugak pengalaman kat kg... Akun ingt ko guna tok mudim... pakai batang pisang..

Sponsored content

Post  Sponsored content

Current date/time is Tue May 14, 2024 3:39 pm